TERMÍN: 13.02.2015 - 15.02.2015 / 3 dni  Potrebný je len 1 deň dovolenky!

Predĺžený skialpový víkend na Dachsteine, kde zažijete túru po ľadovci, Via ferrate a kvalitnú lyžovačku.

Predĺžený víkend prežijeme na Dachsteine. Ide o ľadovcové pohorie, ktoré ponúka možnosti pre všetkých aktívnych ľudí po celý rok. My sa tu tentokrát vyberieme za skialpinizmom. Cieľom nášho pôsobenia bude najvyšší vrchol tohto pohoria Hoher Dachstein 2996 m n.m. Pre domácich je to národný vrchol a každý skialpinista by mal na Dachsteine stáť aspoň raz. Vrchol ponúka neskutočné výhľady široko-ďaleko.

 

Program:

V piatok v noci presun do Rakúska. Po príchode do dedinky Hallstatt 550 m n.m. Pohodovým tempom sa vydáme na skialpovú túru na chatu Wiesberghaus 1873 m n.m.. Táto chata bude našim východiskom pre výstup na Hoher Dachstein. Po ubytovaní si pripravíme výstroj a povieme si niečo o pohybe po ľadovci a Via ferrate. V prípade záujmu môžeme vybaviť vývoz batohov na chatu (cca 5 €) a môžeme tak stúpať na ľahko. (5 - 6 hod., 1330 m)

V sobotu skoro ráno zahájime výstup na lyžiach. Začneme mierne stúpať až pod chatu Simmonyhutte 2203 m n.m. Tu nás čaká strmší úsek, ktorý za dobrých snehových podmienok prejdeme na lyžiach. Ďalej pôjdeme po krásnej ratrakovej stope a ani nezbadáte a už budeme na ľadovci. Pokiaľ nebude stopa zafúkaná budeme po nej pokračovať takmer pod výstupovú stenu. Pod ňou sa pripravíme na jej výstup, ktorý je technicky náročnejší, no nie je dlhý. Lyže necháme pod stenou a hore vyjdeme po zaistenej ceste Via ferrate, v zime je časť lán pod snehom. Tu využijeme mačky aj čakan, možno aj naše laná na priistenie. Takto sa dostaneme na Hoher Dachstein so 4-metrovým krížom. Po oddychu zostúpime k lyžiam a zlyžujeme na chatu. Cestou dole sa môžeme zastaviť na chate Simonyhutte 2203 m n.m. (8 hod., 1150 m, 1150 m)

V nedeľu ráno sa pobalíme a prejdeme na lyžiach do známeho lyžiarskeho strediska Krippenstein. Po zjazdovke (11 km) zlyžujeme k údolnej stanici. Skibus nás zavezie do dedinky Hallstatt k mikrobusu. Následne sa presunieme domov. Príchod vo večerných hodinách. (3 hod., 100 m, 1100 m)

 

Náročnosť: Kondične náročná vysokohorská skialpová túra.

 

Ubytovanie: 2 x na horskej chate Wiesberghaus 1873 m n.m.

 

Odchod: V piatok o 4.00 hod. z Martina, zastávky na nastupovanie kdekoľvek po ceste, približný čas Vám vopred oznámime.

 

Návrat: V nedeľu vo večerných hodinách.

 

Cena zahŕňa: Dopravu tam a späť, 2 x ubytovanie na horskej chate, zapožičanie lán a časti výstroje na ľadovcovú túru, služby skúseného sprievodcu, zapožičanie máp, informačné materiály a pamätné tričko.

 

Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie - možnosť poistiť sa u nás (4,40 / 9,80 €), potrebnú výbavu - možnosť u nás zapožičať a ďalšie služby nad rámec zájazdu.

 

Minimálny počet účastníkov: 7

 

Poznámka: Potrebnú výbavu (lavínový prístroj, lopatku, sondu, sedací úväz, mačky, čakan a prilbu) si môžete u nás zapožičať. Napíšte do poznámky čo potrebujete a my Vám to prinesieme na zájazd. Požičovné sa platí na mieste.


Po kliknutí na obrázok sa Vám zobrazí fotogaléria.

Skialp Dachstein 2996 m n.m.

  • Krajina: Rakúsko
  • Číslo zájazdu: 1508
  • Availability: Na sklade
  • 149.00€